Stara stodoła obok Starego Sącza przeszła spektakularną metamorfozę - musisz to zobaczyć!

Stara stodoła obok Starego Sącza przeszła spektakularną metamorfozę - musisz to zobaczyć!
Autor Karol Sikorski
Karol Sikorski17.04.2024 | 3 min.

Czy kiedykolwiek marzyliście o stworzeniu nowego życia dla starego, zaniedbanego budynku? Paweł i Żaklina, para z okolic Starego Sącza, dokonali tego marzenia! Stara stodoła z lat 50. XX wieku przeszła spektakularną metamorfozę i została przemieniona w piękny obiekt agroturystyczny. Oto historia ich niezwykłego przedsięwzięcia, które z pewnością zainspiruje wielu miłośników ochrony dziedzictwa architektonicznego.

Nowe życie starej stodoły - Paweł i Żaklina zrobili to!

Jeśli ktoś powiedziałby wam, że starą stodołę można przerobić na piękny, nowoczesny dom, pomyślelibyście, że to niemożliwe. Ale Paweł i Żaklina udowodnili, że marzenia się spełniają. Mieszkańcy okolic Starego Sącza z pewnością zauważyli tę spektakularną metamorfozę budynku, który teraz zachwyca swoim wyglądem.

Para ta podjęła się wyzwania przebudowy starej stodoły na nowoczesny obiekt agroturystyczny. Efekt ich ciężkiej pracy jest naprawdę imponujący. Trudno uwierzyć, że to ten sam budynek, który jeszcze kilka lat temu wydawał się skazany na zapomnienie.

Jeśli zastanawiacie się, jak im się to udało, to koniecznie przeczytajcie dalej. Paweł i Żaklina chętnie podzielili się swoimi doświadczeniami z remontu, który na pewno niejednego z was zainspiruje do podjęcia podobnego wyzwania.

Stodoła w górach Starego Sącza zmieniona w agroturystykę

Budynek, który znajdował się na działce Pawła i Żakliny, został zbudowany na przełomie lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Przez lata pełnił funkcję gospodarczą, aż w końcu zaczął popadać w ruinę. Jednak para z okolic Starego Sącza nie poddała się i postanowiła nadać mu nowe życie.

Po przeprowadzeniu dokładnej inwentaryzacji okazało się, że stodoła była w bardzo złym stanie technicznym. Nawet fundamenty wymagały wzmocnienia lub całkowitej wymiany. Mimo to Paweł i Żaklina nie zrezygnowali i podjęli się remontu. Efekt ich ciężkiej pracy to piękny, nowoczesny obiekt agroturystyczny, który zachwyca odwiedzających.

Właściciele domu przyznają, że większość prac wykonali samodzielnie, korzystając jedynie z pomocy najbliższych. To niewątpliwie dodatkowy sukces, biorąc pod uwagę, że Paweł nie miał wcześniej doświadczenia w budowlaniu. Jego determinacja i pasja pozwoliły stworzyć niezwykłe miejsce, które przyciąga gości na majówkę i nie tylko.

Czytaj więcej: Ranking Wiertarko-Wkrętarek 2023 - Top 10 Najlepszych Modeli

Jakie wyzwania czekały inwestorów podczas przebudowy?

Zdjęcie Stara stodoła obok Starego Sącza przeszła spektakularną metamorfozę - musisz to zobaczyć!

Właściciele stodoły musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami podczas remontu. Jednym z największych było przygotowanie fundamentów, ponieważ nie mogli po prostu wyburzyć ścian, co byłoby znacznie prostsze i tańsze. Ze względu na to, że remont był zgłoszony jako prace remontowe, a nie budowa nowego obiektu, musieli zachować oryginalną konstrukcję.

  • Dlatego budynek stał, a oni systematycznie wzmacniali i naprawiali fundamenty.
  • Innym wyzwaniem był gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych, który pojawił się w 2022 roku.

Mimo tych trudności Paweł i Żaklina nie poddali się i wytrwale pracowali nad stworzeniem wymarzonego domu. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący i pokazuje, że czasem warto podjąć się pozornie niewykonalnego zadania, by móc cieszyć się wyjątkowym efektem.

Najczęściej zadawane pytania

Prace remontowe trwały dwa lata. Paweł i Żaklina wykonali zdecydowaną większość prac samodzielnie, co znacznie wydłużyło czas remontu, ale pozwoliło utrzymać budżet w rozsądnych granicach.

Właściciele spodziewali się, że remont będzie dużym wyzwaniem, jednak nie przewidzieli gwałtownego wzrostu cen materiałów budowlanych po ataku Rosji na Ukrainę w 2022 roku. To znacznie zwiększyło koszty inwestycji.

Paweł miał do stodoły stosunek sentymentalny, ponieważ należała wcześniej do jego dziadków. Chciał zachować ten budynek dla kolejnych pokoleń, dlatego zdecydował się na remont, pomimo że budowa nowego domu byłaby tańsza.

Zastosowano wiele drewnianych elementów, zarówno we wnętrzach, jak i na elewacji. Pochodziły one ze starej stodoły i celowo zachowano ich naturalne niedoskonałości. W kuchni znajduje się także obraz z motywami zdobniczymi charakterystycznymi dla strojów Czarnych Górali.

Po zakończeniu remontu właściciele już przyjmują rezerwacje na najbliższą majówkę. Chcą udostępnić swój wyjątkowy dom na wynajem w formule agroturystycznej, aby goście mogli podziwiać efekty ich ciężkiej pracy.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Podłogi żywiczne 3D - jak je wykonać i ile kosztują?
  2. Przeprowadzona rozbudowa domu z lat 50. w wygodny dom dwurodzinny
  3. Żywica epoksydowa do garażu - najlepsza na podłogę i ściany
  4. Ile kosztuje piec gazowy jednofunkcyjny w 2023 roku | Ceny kotłów gazowych
  5. Bawole oko dach - Konstrukcja krokwiowa z drewna [2022]
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Karol Sikorski
Karol Sikorski

Jestem dziennikarzem, który interesuje się zdrowym stylem życia. W moich artykułach poruszam tematykę związaną z dietetyką, treningiem i aktywnością fizyczną. Moim celem jest motywowanie czytelników do zmiany nawyków na zdrowsze.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły