Mieszkanie po generalnym remoncie w paryskim stylu w zabytkowej kamienicy.

Mieszkanie po generalnym remoncie w paryskim stylu w zabytkowej kamienicy.
Autor Magda Przybylska
Magda Przybylska21 lutego 2024 | 5 min

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy przeszło generalny remont i zyskało nowoczesny, francuski styl. Dawniej lokal miał mało funkcjonalny układ pomieszczeń i niewykorzystaną przestrzeń. Po remoncie powstało przestronne, otwarte wnętrze z wygodnym podziałem na strefy. Kamienicę zaaranżowano w paryskim stylu łączącym klasykę z nowoczesnością. Zachowano historyczny charakter budynku i niektóre oryginalne elementy wyposażenia.

Mieszkanie po remoncie

Mieszkanie o powierzchni 170 m2 w zabytkowej kamienicy przeszło remont generalny. Tak duża powierzchnia lokalu nie była praktycznie wykorzystana i nie spełniała założeń funkcjonalnych 4-osobowej rodziny. W starej aranżacji mieszkanie miało małe, niewygodne pomieszczenia i wąskie korytarze. Aby stworzyć nowoczesne, otwarte wnętrze, wyburzono wszystkie ściany działowe.

W ramach generalnego remontu zerwano warstwy podłogi, skuto tynki, wymieniono okna i instalacje. Musiano także wystąpić o pozwolenie na przesunięcie otworu drzwiowego w ścianie nośnej. Po tych pracach powstała funkcjonalna przestrzeń, w której zaprojektowano wygodny układ wnętrz.

Porównanie przed i po remoncie

Wcześniej mieszkanie miało kiepski rozkład i złe wykorzystanie metrażu. Teraz w tym samym lokalu powstały przestronne, nowoczesne wnętrza, idealnie dopasowane do potrzeb domowników.

Nowy wygląd wnętrz

Otwarta kuchnia połączona jest z jadalnią i urządzona w minimalistycznym, ascetycznym stylu. Widoczna cegła na ścianach współgra z prostą, białą zabudową meblową. Nowe okna powtarzają historyczne podziały. Wnętrza zdobią dębowe podłogi ułożone w charakterystyczną dla paryskich kamienic jodełkę francuską.

Główna sypialnia ma status master bedroom z osobnym wejściem, garderobą i dużą łazienką. Pozostała część mieszkania dzieli się na strefę dzienną i nocną z dwoma sypialniami dla dzieci.

Wyremontowane mieszkanie w kamienicy jest nowoczesne i funkcjonalne, ale zachowuje historyczny charakter.

Czytaj więcej: Podłoga epoksydowa – ile kosztuje m2? Ceny i porady

Francuski styl we wnętrzach

Wnętrze urządzono we francuskim stylu łączącym prostotę, powściągliwe kolory i humorystyczne detale. Klasyczne sztukaterie na ścianach i sufitach kontrastują z modernistyczną aranżacją. Odsłonięta cegła współgra z ascetyczną zabudową meblową i armaturą łazienkową.

  • Dominują stonowane kolory - głównie biel z dodatkiem szarości i beżu.
  • Liczy się eklektyzm - w tym samym pomieszczeniu znajdują się meble z różnych epok.

Podłoga wykonana z deski dębowej ułożonej w jodełkę francuską stanowi bazę całej aranżacji. Do niej dopasowuje się pozostałe elementy wystroju wnętrz. Franzuskie akcenty wprowadzają też żeliwne grzejniki i wykonany ze starych drzwi zagłówek w sypialni.

Kolorystyka Biel, szarości, beże
Sztukaterie Sufity, ściany
Podłoga Dąb, jodełka francuska

Styl paryski w aranżacji

Styl paryski w aranżacji wnętrz łączy to, co najważniejsze dla nowoczesnego użytkownika. Osadzona w klasycznej bazie nowoczesność niesie ze sobą wygodę i ergonomię. Natomiast bogata, pełna detali dekoracja daje charakter i ciepło tak cenione przez domowników.

Otwarta przestrzeń mieszkalna

Mieszkanie po generalnym remoncie w paryskim stylu w zabytkowej kamienicy.

Nowy układ funkcjonalnych wnętrz stwarza mieszkańcom pełną swobodę korzystania z pomieszczeń. Przestrzeń mieszkalna jest otwarta i dobrze wykorzystana.

Prywatność domowników zapewniają osobne wejście i strefa w okolicy głównej sypialni. W tej części mieszkania znajdują się także garderoba i łazienka. Pozostałe pomieszczenia mają swobodny dostęp z centralnego korytarza.

Wygodny podział na strefy daje możliwość nieskrępowanego korzystania z umeblowania i wyposażenia. Nowa aranżacja mieszkania została dokładnie dopasowana do wymagań mieszkającej w nim czteroosobowej rodziny.

Indywidualna aranżacja wnętrz

Urządzenie wnętrz od zera dało możliwość stworzenia spójnej aranżacji skrojonej na miarę. Wszystkie detale i dodatki zostały idealnie dopasowane do siebie i stanowią harmonijną całość.

Zachowany został industrialny charakter mieszkania w kamienicy. Widoczne elementy konstrukcji (cegła na ścianach), oryginalne okna i żeliwne kaloryfery budują klimat przedwojennej Warszawy.

Indywidualne cechy budynku i lokalu posłużyły jako inspiracja do stworzenia niepowtarzalnego wystroju w stylu paryskim. Mieszkanie nabrało nowoczesnego charakteru i funkcjonalności przy jednoczesnym zachowaniu historycznego stylu kamienicy.

Zachowany historyczny charakter

Mimo generalnego remontu i modernizacji mieszkanie zachowało swój historyczny charakter. Widać w nim styl pierwotnej zabytkowej kamienicy.

Oryginalna cegła na ścianach została eksponowana, stanowiąc tło dla nowoczesnych dodatków. Okna wymieniono na nowe, zachowując jednak tradycyjny podział szyb. Klimat minionych lat budują zrekonstruowane i zakonserwowane secesyjne kaloryfery.

Mimo komfortowych udogodnień pewne niedoskonałości konstrukcyjne i nierówności zachowano, nadając mieszkaniu w paryskim stylu swoisty urok i duszę. Luksus nowoczesności zmieszany został więc z przytulnością dawnych czasów.

Podsumowanie

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy przeszło generalny remont, który całkowicie zmienił jego wygląd i charakter. Dawniej pomieszczenia były małe i funkcjonalne, a metraż niewykorzystany. Po remoncie powstała nowoczesna, otwarta przestrzeń mieszkalna urządzona w paryskim stylu. Wnętrza są funkcjonalne, a mieszkanie zyskało więcej światła i lepszy podział na strefy. Kamienicę zaaranżowano zgodnie z zasadami francuskiego stylu łączącego klasykę z nowoczesnością. Mimo wprowadzenia współczesnych rozwiązań, zachowano historyczny charakter budynku.

Remont sprawił, że lokal stał się wygodny i nowoczesny, ale nie stracił autentyczności i stylu charakterystycznego dla zabytkowej kamienicy. Dzięki pracom budowlanym i aranżacji wnętrz w paryskim stylu, niewykorzystana wcześniej przestrzeń zamieniła się w funkcjonalne mieszkanie z zachowanym klimatem minionych lat.

5 Podobnych Artykułów

  1. Podłogi żywiczne 3D - jak je wykonać i ile kosztują?
  2. Przestrzenna i jasna przemiana domu kostki.
  3. Żywica epoksydowa do garażu - najlepsza na podłogę i ściany
  4. Ile kosztuje piec gazowy jednofunkcyjny w 2023 roku | Ceny kotłów gazowych
  5. Bawole oko dach - Konstrukcja krokwiowa z drewna [2022]
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Magda Przybylska
Magda Przybylska

Jestem dziennikarką piszącą o nowych trendach w urządzaniu wnętrz. Moje artykuły są pełne inspiracji z zakresu aranżacji i wystroju wnętrz. Stawiam na oryginalność i kreatywne pomysły.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły